مجموعه خبري از اعتراضات كارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

عكس هايي از تجمعات اعتراضي بازنشستگان ذوب آهن اصفهان "مهر ماه ۹۱"

 سخنی با کارگران بازنشسته صنایع فولاد ذوب آهن اصفهان

برگزاری مجمع عمومی منظم بازنشستگان ذوب آهن اصفهان
مبارزه قدرتمند کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان 

این هفته، هفته بازنشستگان ذوب آهن بود: مصاحبه با شهلا دانشفر

 اطلاعیه شماره ١٧: تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان ادامه دارد
 

از ٢٧ آبان تا کنون هر روزه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان به همراه خانواده های خود در مقابل دفتر بازنشستگی این شهر دست به تجمعات اعتراضی زده و خواهان پرداخت حقوق معوقه خود میشوند. به آنها وعده داده شده بود که ٢٠ درصد به مستمری آنها اضافه خواهد شد تا با حقوق کارگران شاغل ذوب آهن همسان سازی شود اما این مساله به فروش سهام ذوب آهن و به آینده موکول شده و روی کاغذ ماند.

در تجمع مهرماه کارگران، براتی مدیر عامل و استاندار و مسئولان وزارت صنعت و معدن قول دادند و در تلویزیون اعلام کردند که مشکل حل شده است و منبعد حقوق کارگران بطور مرتب پرداخت میشود، اما باز هم کارگران را به وزارت صنایع و معادن و تامین اجتماعی حواله داده و دو ماه حقوق کارگران را پرداخت نکرده اند. در مقابل این وضعیت کارگران مدام دست به تجمع اعتراضی میزنند. کارگران میگویند چرا در این سن و سال و با وجودیکه مرتبا سهم صندوق بازنشستگی را پرداخت کرده اند، هرماه باید برای گرفتن چندرغاز حقوق خود اینهمه دردسر بکشند.

حزب کمونیست کارگری قاطعانه از مبارزات کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان حمایت میکند و آنها را به اتحاد و تداوم مبارزه برای گرفتن حقوق های معوقه، افزایش حقوق و همینطور آزادی فوری کارگران دستگیر شده در روز ٢٧ مهرماه فرامیخواند. اینها و خواست های بیانیه کارگران بازنشسته مبنی بر طب و آموزش و پرورش رایگان، خواست دهها هزار کارگر بازنشسته ذوب آهن و خانواده های آنها است. حزب کلیه بازنشستگان ذوب آهن و خانواده های آنها و مردم شریف اصفهان را به شرکت فعال در اعتراض برای تحقق این خواست ها فرامیخواند.

حزب کمونیست کارگری ایران
٤ آذر ١٣٩١، ٢٤ نوامبر ٢٠١٢

 

اطلاعیه شماره ۱۶: کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان مجددا دست به تجمع زدند
 

امروز یکشنبه ۲۸ آبان کارگران بازنشسته ذوب آهن در مقابل دفتر بازنشستگی در خیابان نشاط اصفهان تجمع کردند. کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوقهای خود این جاده را مسدود کردند و صدای خودرا به گوش مردم رساندند. مردمی که شاهد تجمع و اعتراض کارگران بودند به اشکال مختلف از بازنشستگان حمایت و پشتیبانی میکردند. بنا به یک گزارش در این تجمع در گوشه ای از جمعیت عکس یکی از کارگران که در روز قبل دستگیر شده بود، به چشم میخورد. یکی از خواستهای کارگران آزادی فوری دستگیر شدگان تجمع روز قبل بود که شمار دقیق آنها معلوم نیست. اشاره کنیم که روز شنبه ۲۷ آبان نیز کارگران بازنشسته ذوب آهن در اعتراض به نپرداختن دوماه از دستمزدهایشان دست به تجمع زدند. کارگران معترض خشم خودرا نسبت به اینکه اکنون در سن کهولت باید برای گرفتن حقوقهای خود هرروز دست به مبارزه و کشاکش با مقامات بزنند اعلام میکردند. کارگران میگفتند مقامات هربار آنها را به جای دیگری پاسکاری میکنند تا از پرداخت حقوق آنها طفره روند. کارگران به وعده های دروغین براتی مدیر ذوب آهن معترض بودند.

یادآوری کنیم که کارگران بازنشسته ذوب آهن قبلا ۳ ماه دستمزد معوقه داشتند که با چندین بار تجمع و اعتراض بخشی از طلبهایشان را توانستند نقد کنند و برای پرداخت باقی آن رسما از طریق تلویزیون و رسانه ها به آنها قول هایی داده شد. اما باردیگر کارگران شاهد این هستند که حقوق دوماه آنها علیرغم وعده های متعدد مسئولین پرداخت نشده است.

قرار است فردا دوشنبه ۲۹ آبان نیز کارگران بازنشسته برای گرفتن طلبهایشان و در اعتراض به دستگیری همکارشان، همراه با خانواده او دوباره در همین محل یعنی محل دفتر بازنشستگی در خیابان نشاط تجمع کنند . کارگران میگویند تا حقوقهای خودرا نگیرند و همکارانشان آزاد نشوند دست از اعتراض بر نمیدارند.

حزب کمونیست کارگری از همه کارگران ذوب آهن و همه مردم اصفهان میخواهد که فعالانه از خواستها و اعتراضات کارگران بازنشسته حمایت کنند و خواهان آزادی فوری کارگران بازداشتی شوند. نباید اجازه داد که حکومت مفتخوران سرمایه دار نان شب خانواده های کارگران بازنشسته را بالا بکشد. ما از همه مردم میخواهیم که از کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان به هر شکلی که برایشان ممکن است پشتیبانی کنند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۸ آبان ۱۳۹۱ – ۱۸ نوامبر ۲۰۱۲

اطلاعیه شماره ١٥: نیروهای سرکوب رژیم مانع بستن گردنه ذوب آهن توسط کارگران بازنشسته شدند
 

کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان قرار بود امروز ٢٣ آبان گردنه مقابل ذوب آهن را ببندند. اما تعداد زیادی از مزدوران نیروی انتظامی از قبل در این محل مستقر شده و مسافرین ماشین هائی که در آنجا پیاده میشدند را به فولادشهر و زرین شهر باز میگرداندند. بدین ترتیب کارگران موفق به اجرای نقشه خود نشدند. کارگران پنج نفر از نمایندگان خود را برای پیگیری خواست پرداخت دو ماه حقوق مهر و آبان به تهران فرستادند. کارگران بازنشسته مصمم اند که اعتراض خود را برای نقد کردن حقوق خود از حلقوم مفتخوران به اشکال مختلف ادامه دهند.

کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان در بیانیه ٢٥ مهرماه خود خواهان پرداخت فوری حقوق های معوقه، افزایش فوری دستمزدها و افزایش سالانه دستمزد بالاتر از تورم، طب و خدمات پزشکی رایگان برای همه اقشار مردم و تحصیل رایگان در همه سطوح از جمله در سطح دانشگاه شدند. شایسته است که کلیه کارگران و معلمان، کلیه کارمندان زحمتکش، تمامی بازنشستگان و کل جامعه از کارگران بازنشسته ذوب آهن و از بیانیه آنها حمایت کنند و به شکل قطعنامه و به اشکال مختلف دیگر این خواست ها را به پرچم مبارزه خود تبدیل نمایند.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی خانواده ها و مردم اصفهان با بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٣ آبان ١٣٩١، ١٣ نوامبر ٢٠١٢

متن بیانیه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

کارگران، زحمتکشان و بازنشستگان صنعت فولاد ایران

خسته نباشید. پیروزی تان مبارک باد

به همت و تلاش بیوقفه شما در طول این چند سال اکنون توانسته ایم بخشی از مطالبات از دست رفته خود را بدست آوریم. این جز در سایه اتحاد و همبستگی و تشکل کارگری امکان پذیر نبوده است. باشد در آینده بتوانیم با همت بلند و اتحاد شما رنجبران و زحمتکشان به سایر خواستهایمان که به شرح زیر است برسیم:

1- پرداخت حقوقهای ماهانه و طلبهای معوقه در سرموعد

2- خدمات بهداشت و درمان رایگان برای همه اقشار، بخصوص در ایام کهولت و پیری حق مسلم ما است.

3- تحصیل رایگان در همه سطوح از جمله در سطح دانشگاه

4- افزایش فوری دستمزدها و افزایش حقوق سالیانه بالاتر از نرخ تورم سال

5- از همه بازنشستگان ذوب آهن میخواهیم که هفته ای دو روز از ساعت 9 تا 12 در محل دفتر بازنشستگی تجمع کنند تا پیگیر خواستهایشان باشند و از تصمیم گیری های مسئولین مطلع گردند.

در پایان از همبستگی مردم شهر اصفهان و همه رسانه هایی که صدای ما را منعکس کردند، سپاسگزاریم.

بازنشستگان صنعت فولاد اصفهان

بیست و پنجم مهرماه ١٣٩١

اطلاعیه شماره ١٤: کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان: اگر دستمزد مهر و آبان پرداخت نشود، ٢٣ آبان گردنه ذوب آهن را می بندیم
 

در اعتراضات قبلی کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان به آنان کتبا اعلام شده بود که مشکلات رفع شده و تا روز ١٠ آبان طلبهای آنها پرداخت میشود. ١٠ آبان رسید و دستمزدی پرداخت نشد و بازنشستگان تصمیم به عکس العمل گرفتند. روز ١٩ آبان اطلاعیه ای از سوی کارگران بازنشسته ذوب آهن در میان بازنشستگان در سراسر استان اصفهان از جمله شهرهای اصفهان، شهرضا، نجف آباد، فلاورجان و زرین شهر پخش شد که در آن تاکید شده است که اگر تا روز دوشنبه ٢٢ آبان دستمزدعقب افتاده دو ماه مهر و آبان پرداخت نشود، روز سه شنبه ٢٣ آبان دست به تجمع اعتراضی خواهند زد و اینبار گردنه ذوب آهن که شاهراه اصلی از اصفهان به ذوب آهن، زرین شهر و شهر کرد است را خواهند بست. در همین رابطه امروز تعدادی از آنها به دفتر امور بازنشستگی مراجعه کرده و با عصبانیت فریاد میزدند که براتی، مدیر عامل ذوب آهن، و فرماندار اصفهان دروغ میگویند، ما حقمان را میخواهیم و کوتاه نمیائیم. کارگران میگفتند نامه کتبی شما برای ما نان و غذا نمی شود. اجازه نمیدهیم ما را سر بدوانید. باید فورا دستمزدها را پرداخت کنید.

کارگران بازنشسته ذوب آهن روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته در دفتر بازنشستگی در خیابان نشاط جمع میشوند و درمورد مسائل و مشکلات خود بحث و تبادل نظر میکنند. فردا یکشنبه نیز قرار است درمورد دو ماه حقوق معوقه و بدقولی های مسئولین بحث و تصمیم گیری کنند. کارگران میدانند که بدون اعتراض مداوم نانی به سفره شان نخواهد آمد.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان
زنده باد همبستگی خانواده ها و مردم اصفهان با بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران
٢٠ آبان ١٣٩١، ١٠ نوامبر ٢٠١٢

حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ١٣: اولین تجمع هفتگی کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان برگزار شد
 

امرور یکشبنه ٣٠ مهر بنا بر تصمیم قبلی کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان که در بیانیه مورخ ٢٥ مهرماه آنها اعلام شده بود، اولین تجمع هفتگی آنها از ساعت ٩ تا ١٢ ظهر در ساختمان اداره بازنشستگی در خیابان نشاط برگزار شد. کارگران در اجتماع امروز درمورد نقد کردن مابه التفاوت افزایش دستمزد خود بحث و تبادل نظر کردند.

در ساعت اولیه تجمع امروز حدود ٦٠٠ نفر و بتدریج حدود ١٠٠٠ نفر از بازنشستگان ذوب آهن شرکت داشتند بطوریکه تمام اطاقها و راهرو و جلوی درب دفتر بازنشستگی پر از کارگران بازنشسته بود. کارگران اجتماع امروز را که شروع تجمعات هفتگی آنها است، موفقیت بزرگی برای خود میدانستند. آنها تصمیم گرفته اند که هفته ای دو بار در روزهای یکشنبه و سه شنبه مجمع عمومی خود را تشکیل دهند و بر سر مسائل خود به بحث و تصمیم گیری بپردازند و خواستهای خود را پیگیری کنند. امروز حتی مسئولین کارخانه به میان کارگران آمده و به آنها تبریک میگفتند! و استاندار اصفهان نیز در نشریه آتشکار ذوب آهن گفته است که بعد از سالها، بازنشستگان ذوب آهن به حق و حقوقشان رسیده اند! و دیگر با ذوب آهن طرف نخواهند بود بلکه با وزارت تعاون و رفاه در ارتباط خواهند بود. کارگران میگفتند مهم نیست طرف آنها کیست. آنها حق و حقوقشان را میخواهند و برای آن مبارزه میکنند. کارگران در اجتماع امروز درمورد اقدام بعدی خود درمورد مابه التفاوت افزایش دستمزدها صحبت کردند. اخیرا بدنبال تجمعات کارگران بازنشسته ذوب آهن، حکم ٣٠ درصد افزایش حقوق آنها صادر شد. اما ماجرا این است که در جلسه ١٩ تیر ١٣٩١ در رابطه با همسان سازی دستمزد کارگران بازنشسته با کارگران شاغل و افزایش دستمزد آنان مقرر شده بود که مابه التفاوت این افزایش دسستمزد از اول فروردین سال ٨٨ محاسبه شود. اما بعدا در جلسه ٦ شهریور ٩١ بدور از چشم کارگران تصمیم گرفتند که این مابه التفاوت از اول فروردین ٩١ پرداخت شود و بدینترتیب سه سال افزایش حقوق کارگران خورده شود. بعلاوه پرداخت این مابه التفاوت به بعد از فروش سهام ذوب آهن موکول شده است. این دو مساله موضوع اعتراض کارگران است.

تجمع بعدی کارگران روز سه شنبه دوم آبان است.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی خانواده ها و مردم اصفهان با بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

٣٠ مهر ١٣٩١، ٢١ اکتبر٢٠١٢

متن بیانیه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

کارگران، زحمتکشان و بازنشستگان صنعت فولاد ایران

خسته نباشید. پیروزی تان مبارک باد

به همت و تلاش بیوقفه شما در طول این چند سال اکنون توانسته ایم بخشی از مطالبات از دست رفته خود را بدست آوریم. این جز در سایه اتحاد و همبستگی و تشکل کارگری امکان پذیر نبوده است. باشد در آینده بتوانیم با همت بلند و اتحاد شما رنجبران و زحمتکشان به سایر خواستهایمان که به شرح زیر است برسیم:

1- پرداخت حقوقهای ماهانه و طلبهای معوقه در سرموعد

2- خدمات بهداشت و درمان رایگان برای همه اقشار، بخصوص در ایام کهولت و پیری حق مسلم ما است.

3- تحصیل رایگان در همه سطوح از جمله در سطح دانشگاه

4- افزایش فوری دستمزدها و افزایش حقوق سالیانه بالاتر از نرخ تورم سال

5- از همه بازنشستگان ذوب آهن میخواهیم که هفته ای دو روز از ساعت 9 تا 12 در محل دفتر بازنشستگی تجمع کنند تا پیگیر خواستهایشان باشند و از تصمیم گیری های مسئولین مطلع گردند.

در پایان از همبستگی مردم شهر اصفهان و همه رسانه هایی که صدای ما را منعکس کردند، سپاسگزاریم.

بازنشستگان صنعت فولاد اصفهان

بیست و پنجم مهرماه ١٣٩١

 

اطلاعیه شماره ١٢: اعتراض قدرتمند کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان به پیروزی رسید. کارگران پرچم خواست های جامعه را بلند کردند
 

کارگران بازنشسته صنایع فولاد ذوب آهن اصفهان بدنبال یک هفته اعتراض پرشور پیروز شدند. دوشنبه ٢٤ مهرماه در برنامه ٨ و ٣٠ دقیقه تلویزیون سراسری ایران خبر پرداخت حقوق معوقه کارگران بازنشسته و اختصاص بودجه لازم برای پرداخت بموقع حقوق این کارگران اعلام گردید. در برنامه تلویزیون محلی اصفهان در ساعت ٩ و نیم سه شنبه شب نیز استاندار اصفهان و مسئول سیاسی امنیتی این استانداری اعلام کردند که بازنشستگان ذوب آهن اصفهان تحت پوشش "وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" قرار میگیرند و وزارت صنعت نیز متعهد شده است که با واگذاری اموال خود بدهی ها و کسری های صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت فولاد را تامین کند تا حقوق آنها بموقع پرداخت شود. طبق گزارشی که به ما رسیده است پول به این صندوق واریز شده و از ساعت ٦ عصر چهارشنبه کارگران میتوانند آنرا برداشت کنند.
کارگران با خوشحالی این پیروزی را به یکدیگر تبریک گفتند و طی بیانیه ای خواستهای فوری خود را اعلام داشتند. این موفقیت حاصل اتحاد و همبستگی کارگران بازنشسته و پافشاری و عزم راسخ آنها در مبارزه برای گرفتن حقوقشان میباشد. در بیانیه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان بر چند خواست فوری و مهم از جمله حق بهداشت و درمان رایگان برای همه اقشار، تحصیل رایگان در همه سطوح، افزایش فوری دستمزدها، افزایش حقوق سالیانه بالاتر از نرخ تورم و پرداخت بموقع طلب کارگران تاکید شده است.
کارگران در ادامه مبارزات خود اعلام کردند که هر هفته روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ٩ تا ١٢ ظهر در مقابل دفتر بازنشستگی در خیابان نشاط جمع خواهند شد و خواستهای خود را پیگیری خواهند کرد. یکشنبه ٣٠ مهر ساعت ٩ صبح اولین تجمع کارگران بازنشسته صنایع فولاد ذوب آهن اصفهان در مقابل اداره بازنشستگی در خیابان نشاط خواهد بود.
حزب کمونیست کارگری موفقیت کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان را صمیمانه به آنها و خانواده هایشان و همه مردم شریفی که به هر شکل از این مبارزه پشتیبانی کردند، تبریک میگوید و قاطعانه از بیانیه کارگران که بر خواست های مهم کل طبقه کارگر و کل جامعه تاکید کرده است، حمایت میکند. این بیانیه گامی مهم در توده ای شدن و سراسری شدن خواست های بحق مردم مانند افزایش حقوق و طب و آموزش و پرورش رایگان است و جا دارد که مورد حمایت کارگران، معلمان و همه مردم در سراسر کشور قرار گیرد و به پرچم مبارزه همه مردم تبدیل شود.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان
زنده باد همبستگی خانواده ها و مردم اصفهان با بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران
٢٦ مهر ١٣٩١، ١٧ اکتبر ٢٠١٢

..................................................

متن بیانیه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان
کارگران، زحمتکشان و بازنشستگان صنعت فولاد ایران
خسته نباشید. پیروزی تان مبارک باد
به همت و تلاش بیوقفه شما در طول این چند سال اکنون توانسته ایم بخشی از مطالبات از دست رفته خود را بدست آوریم. این جز در سایه اتحاد و همبستگی و تشکل کارگری امکان پذیر نبوده است. باشد در آینده بتوانیم با همت بلند و اتحاد شما رنجبران و زحمتکشان به سایر خواستهایمان که به شرح زیر است برسیم:
1- پرداخت حقوقهای ماهانه و طلبهای معوقه در سرموعد
2- خدمات بهداشت و درمان رایگان برای همه اقشار، بخصوص در ایام کهولت و پیری حق مسلم ما است.
3- تحصیل رایگان در همه سطوح از جمله در سطح دانشگاه
4- افزایش فوری دستمزدها و افزایش حقوق سالیانه بالاتر از نرخ تورم سال
5- از همه بازنشستگان ذوب آهن میخواهیم که هفته ای دو روز از ساعت 9 تا 12 در محل دفتر بازنشستگی تجمع کنند تا پیگیر خواستهایشان باشند و از تصمیم گیری های مسئولین مطلع گردند.
در پایان از همبستگی مردم شهر اصفهان و همه رسانه هایی که صدای ما را منعکس کردند، سپاسگزاریم.

بازنشستگان صنعت فولاد اصفهان
بیست و پنجم مهرماه ١٣٩١

 

اطلاعیه شماره ١١: کارگران بازنشسته ذوب آهن: رئیسا دزدند، کارگران بی مزدند, بترسید بلرزید، ما بازنشسته ها با هم هستیم
 

قبلا اطلاع دادیم که کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق های خود، روز شنبه ٢٢ مهر در مقابل اداره بازنشستگی در خیابان نشاط دست به تجمع اعتراضی زدند و ٢٠ نفر از نمایندگانشان برای پیگیری خواست خود راهی تهران شدند و ساعت ٢ بعدازظهر شنبه خود را به مقابل دفتر احمدی نژاد رساندند. مسئول دفتر رحیمی، معاون احمدی نژاد، در جمع نمایندگان کارگران ظاهر شد و اعلام کردد که علی الحساب مبلغی بابت پرداخت حقوقهای معوقه کارگران به حساب ذوب آهن اصفهان خواهد ریخت. اما کارگران به این جواب های کلی قانع نشدند و روز یکشنبه ٢٣ مهر نیز در مقابل خیابان نشاط دست به تجمع زدند، با خوابیدن در خیابان آنرا مسدود کردند، علیه مسئولین شعار دادند و تصمیم گرفتند که قاطعانه به تجمعات اعتراضی خود ادامه دهند.

طبق گزارشی که به ما رسیده است در تجمع روز شنبه حدود ٢٠٠٠ نفر شرکت داشتند و تعداد زنان بازنشسته و نقش آنها بسیار چشمگیر بود. یکی از زنان شرکت کننده در تجمع به اسم شهناز طهماسبی در سخنرانی اش از گرانی و مشکلات کارگران صحبت کرد. کارگران دیگری نیز بلند شدند و رو به جمعیت صحبت کردند. جمعیت یکپارچه شور و اعتراض بود. صدای شعار رئیسامون که دزدند کارگرامون بی مزدند، بترسید بلرزید ما بازنشسته ها با هم هستیم، رئیس بی لیاقت استعفا استعفا بر فضا طنین انداخته بود. ماموران انتظامی در محل حضور داشتند اما دخالتی در تجمع کارگران نکردند. از طرف استانداری نیز تعدادی در محل حاضر شدند و مشغول فیلمبرداری از تجمع کارگران شدند. دو نفر از ماموران استانداری علت تجمع کارگران را از آنها پرسیدند که با تمسخر کارگران مواجه شدند. در این روز نزدیک ١٢٠٠ کارگر از صبح تا ساعت دو عصر تجمع داشتند. فضای روز یکشنبه نیز پر از شور و اعتراض بود و کارگران خیابان نشاط را با دراز کشیدن در خیابان مسدود کردند.

اکنون چندین هفته است محل دفتر بازنشستگی ذوب آهن به محل تجمعات هر روزه کارگران بازنشسته تبدیل شده و کارگران اعلام کرده اند که با وعده های دروغین به خانه نخواهند رفت و تا زمانی که به خواست خود نرسند، دست از تجمعات اعتراضی شان برنخواهند داشت. حزب کمونیست کارگری به کارگران بازنشسته ذوب آهن درود میفرستد و کلیه کارگران و مردم شریف اصفهان را به شرکت فعال در این تجمعات و حمایت از خواست بحق کارگران بازنشسته فرامیخواند. در این حرکت اعتراضی کارگران خیابان نشاط را با دراز کشیدن در خیابان مسدود کردند.

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٤ مهر ١٣٩١، ١٥ اکتبر ٢٠١٢

اطلاعیه شماره ١٠: تجمع بازنشستگان ذوب آهن اصفهان بی نتیجه ماند, نمایندگان کارگران راهی تهران شدند
 

همانطور که گفته بودیم کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان طبق قرار قبلی صبح امروز شنبه مقابل اداره بازنشستگی در خیابان نشاط اصفهان دست به تجمع زدند. در این تجمع که بیش از هزار نفر از کارگران شرکت داشتند به کارگران پاسخی داده نشد. کارگران نمایندگان خود را برای پیگیری خواست خود مبنی بر پرداخت فوری سه ماه حقوق معوقه به تهران فرستادند.

مشروح گزارش این تجمع و اقدامات نمایندگان کارگران در تهران را متعاقبا به اطلاع میرسانیم.

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٢ مهر ١٣٩١، ١٣ اکتبر ٢٠١٢

اطلاعیه شماره ٩: بازنشستگان ذوب آهن اصفهان باز هم فراخوان تجمع دادند
 

ساعت ٩ و نیم صبح شنبه ٢٢ مهر، خیابان نشاط، روبروی امور بازنشستگی اصفهان

در تجمع شنبه هفته قبل کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان، التیماتوم دادند که چنانچه سه ماه حقوق معوقه مرداد، شهریور و مهر آنها تا روز ٢٠ مهرماه پرداخت نشود باز هم دست به تجمع خواهند زد. در این فاصله حقوقی به کارگران پرداخت نشد و کارگران فراخوان تجمع بعدی را دادند. روز شنبه ٢٢ مهر ساعت ٩ و نیم صبح مقابل اداره امور بازنشستگی در خیابان نشاط چهار راه نقاشی.

حزب کمونیست کارگری ضمن حمایت قاطع از فراخوان کارگران، از کلیه کارگران بازنشسته ذوب آهن در اصفهان، فولادشهر، شاهین شهر، فلاورجان، زرین شهر و بهارستان و بقیه شهرهای استان اصفهان را به شرکت در این تجمع فرامیخواند. حزب همچنین مصرا از همسران و سایر اعضای خانواده های کارگران میخواهد که در این اجتماع اعتراضی شرکت کنند. تنها با گسترش صفوف اعتراض است که میتوان مفتخوران را سر جای خود نشاند و نگذاشت که حقوق ها حتی یک روز عقب بیفتد.

مردم شریف اصفهان، بازنشستگان، کارگران، معلمان، جوانان بیکار، زنان و مردم معترض و حق طلب

کارگران بازنشسته ذوب آهن شایسته حمایت گرم شما هستند و تاکنون نمونه محکمی از یک مبارزه متحد و یکپارچه را به نمایش گذاشته اند. با تمام توان از آنها حمایت کنید، در اجتماعات آنها شرکت کنید، از خواست آنها و خواست افزایش فوری چند برابر دستمزدها و سایر خواست های بحق کارگران پشتیبانی کنید. پلاکاردهائی علیه گرانی و بیکاری، علیه فقر و تبعیض بلند کنید و فریاد بزنید منزلت، معیشت حق مسلم ما است. بگوئید که کار با حقوق کافی، حقوق بازنشستگی کافی و بیمه کافی برای یک زندگی انسانی حق مسلم همه ما است. تجمع روز شنبه را به همه دوستان و آشنایان خود اطلاع دهید.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی و حمایت خانواده ها و مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٠ مهر ١٣٩١، ١١ اکتبر ٢٠١٢

حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ٨: بازنشستگان ذوب آهن اصفهان باز هم تجمع کردند
 

کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان بر طبق قرار و فراخون قبلی دیروز شنبه ١٥ مهرماه در مقابل دفتر بازنشستگی اصفهان دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان پرداخت فوری سه ماه حقوق خود شدند.

طبق گزارشی که به ما رسیده است، از صبح شنبه حدود ٦٠٠ نفر از کارگران بازنشسته صنایع فولاد اصفهان در مقابل دفتر بازنشستگی در خیابان نشاط تجمع کردند و خواهان پرداخت فوری حقوق های مرداد، شهریور و مهر شدند. با پافشاری کارگران نهایتا مسئولان صندوق بازنشستگی قول دادند که حقوق کارگران را بیستم مهر پرداخت کنند. طبق این گزارش همچنین به خانواده هائی که نان آورشان از بازنشستگان ذوب آهن بوده و درگذشته است و نان آور دیگری ندارند علی الحساب ٢٠٠ هزار تومان پرداخت شده است. کارگران اعلام کرده اند که چنانچه تا بیستم مهر سه ماه حقوق معوقه پرداخت نشود دست به تجمعات بزرگتر خواهند زد.

لازم به یادآوری است که هفته آخر شهریورماه هزاران کارگر بازنشسته ذوب آهن چندین روز متوالی همراه با همسران و تعدادی از اعضای خانواده های خود دست به تجمعات باشکوهی زدند، شعار دادند و بر خواست خود پافشاری کردند و مقامات را مجبور کردند دوماه حقوق آنها را پرداخت کنند.

روحیه متحد و عزم مصمم کارگران بازنشسته ذوب آهن و شرکت اعضای خانواده هایشان در تجمعات اعتراضی، از نقاط قوت مبارزه آنها است که تجمعات آنها را به یک کانون گرم مبارزه در اصفهان تبدیل کرده و به آنها امکان داده است گوشه ای از مطالبات خود را از حلقوم مفتخوران سرمایه دار بیرون بکشند.

حزب کمونیست کارگری از کلیه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان و اعضای خانواده آنها میخواهد که روابط خود را مستحکم تر کنند، شبکه های خود را گسترش دهند و خود را برای روز بیستم مهر آماده کنند که چنانچه حقوق های معقوقه آنها پرداخت نشد متحد و قدرتمند دست به اعتراض بزنند. حزب کمونیست کارگری کلیه کارگران و بازنشستگان و کلیه حقوق بگیران زحمتکش در سراسر کشور را به گسترش مبارزه، اعتصاب و تجمع برای افزایش چند برابر حقوق و پرداخت سر موقع حقوقها فرامیخواند.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان
زنده باد همبستگی و حمایت خانواده ها و مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران
١٦ مهر ١٣٩١، ٧ اکتبر ٢٠١٢

اطلاعیه شماره ۷: بازنشستگان ذوب آهن اصفهان فردا شنبه تجمع میکنند ساعت ٩ و نیم صبح شنبه، خیابان نشاط، روبروی امور بازنشستگی اصفهان
 

اطلاعیه شماره ۷

بازنشستگان ذوب آهن اصفهان فردا شنبه تجمع میکنند

ساعت ٩ و نیم صبح شنبه، خیابان نشاط، روبروی امور بازنشستگی اصفهان

کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان، در اعتراض به تعویق دستمزدهای خود ساعت ٩ و نیم صبح فردا شنبه در مقابل اداره امور بازنشستگی اصفهان در چهار راه نقاشی، خیابان نشاط دست به تجمع اعتراضی میزنند. قرار است کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان و شهرهای فولادشهر، شاهین شهر، فلاورجان، زرین شهر و بهارستان و بقیه شهرها در این تجمع شرکت کنند.

کارگران بازنشسته ذوب آهن حقوق سه ماه مرداد، شهریور و مهر را طلب دارند. کارگران در اواخر شهریور ماه نیز چندین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی زدند، علیه دولت و براتی دزد شعار دادند و با اتحاد و تجمعات باشکوه خود، مفتخوران حاکم را وادار کردند تا دو ماه حقوق معوقه خرداد و تیر آنها را پرداخت کنند. در تجمعات آخر شهریور تعداد قابل توجهی از همسران و اعضای جوان خانواده های آنها و همینطور تعدادی از مردم شریف اصفهان شرکت داشتند و سه نفر از همسران کارگران نیز سخنرانی های پرشوری خطاب به جمعیت ایراد کردند و به ظلم و ستمی که بر کارگران میرود و فقر و مصیبتی که گریبان مردم را گرفته است اعتراض کردند. تعدادی از مغازه داران محل و رانندگان و سرنشینان اتومبیل هائی که شاهد تجمع کارگران بودند به گرمی از کارگران حمایت کردند.

از تمام کارگران بازنشسته در استان اصفهان و اعضای خانواده های آنها میخواهیم همگی در این تجمع اعتراضی شرکت کنند. همچنین از کلیه کارگران و معلمان و جوانان و مردم آزادیخواه اصفهان میخواهیم که از کارگران بازنشسته قاطعانه حمایت کنند، به تجمع آنها بپیوندند و علیه گرانی و فقر، علیه ندادن دستمزدها و علیه دستمزدهای ناچیز اعتراض کنند. حقوق بازنشستگان و کلیه کارگران و مزدبگیران زحمتکش باید چندین بار افزایش یابد و حقوق ها سر وقت و بدون یک روز معطلی پرداخت شود.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی و حمایت خانواده ها و مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

١٤ مهر ١٣٩١، ٥ اکتبر ٢٠١٢

حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ٦: کارگران بازنشسته ذوب آهن خواهان افزایش ٣٠ درصد حقوق بدون قید و شرط هستند
 

بدنبال اعتراضات چند روزه و قدرتمند کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان، امروز چهارشنبه ٢٩ شهریورماه حکمی مبنی بر افزایش ٣٠ درصد اضافه حقوق به آنها داده شده است. در سال گذشته به کارگران شاغل ذوب آهن ٣٠ درصد و به بازنشستگان تنها ١٠ درصد افزایش حقوق تعلق گرفته بود و این موضوع اعتراض کارگران بازنشسته بود. در سالهای قبل از آن نیز افزایش حقوق بازنشستگان به میزان قابل ملاحظه ای از کارگران شاغل کمتر بود. اما در این حکم اعلام شده است که این ما به التفاوت از اول فرودین سال ٩١ به آنها تعلق میگیرد و پرداخت آن به زمان تامین نقدینگی و فروش سهام شرکت موکول شده است.

کارگران بازنشسته میگویند شرکت ذوب آهن با این حکم رسما اقرار کرده است که ٣٠ درصد افزایش حقوق از سال قبل به بازنشستگان بدهکار است و هیچ قید و شرطی مبنی بر فروش یا عدم فروش سهام شرکت قابل قبول نیست. علاوه بر این کارگران خواهان افزایش ٣٠ درصد حقوق از زمان بازنشستگی خود هستند و نه فقط از سال قبل، و خواهان پرداخت فوری کلیه این مابه التفاوت هستند. کارگران میگویند چرا برای همه چیز پول هست اما نوبت به پرداخت حقوق کارگران که میرسد پول نیست و باید منتظر تامین نقدینگی بود!

کارگران بازنشسته در تجمعات موفق روزهای گذشته گوشه ای از قدرت خود را به نمایش گذاشتند. حکمی که امروز به آنها داده شد، فقط و فقط بخاطر ترسی است که مقامات از تجمعات رو به گسترش آنها دارند. مقامات حکومت متوجه شدند که چگونه کارگران، متحد و یکپارچه و بدون اینکه گول وعده های توخالی را بخورند همراه با خانواده هایشان به میدان آمدند و هرروز تجمعاتشان بزرگتر شد. ٣٢ هزار کارگر بازنشسته ذوب آهن اصفهان و خانواده های آنها نیروی عظیمی هستند که با اعتراض متحدانه خود میتوانند هر خواستی را به حکومت و مقامات ذوب آهن تحمیل کنند. حزب کمونیست کارگری در کنار کارگران است و از خواست بحق افزایش سی درصد حقوق و پرداخت کلیه مابه التفاوت ها و سایر خواست های آنان قاطعانه حمایت میکند.

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٩ شهریور ١٣٩١، ١٩ سپتامبر ٢٠١٢

حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ٥: تجمع بازنشستگان ذوب آهن با موفقیت به پایان رسید. چند درصد نیز به حقوق آنها اضافه شد
 

تجمع کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان امروز با موفقیت به پایان رسید. علاوه بر دو ماه دستمزد معوقه چند درصد نیز به حقوق آنها اضافه شد.

طبق گزارشی که امروز سه شنبه ٢٨ شهریور به حزب رسیده است، صبح امروز بخشی از کارگران بازنشسته صنایع فولاد ذوب آهن اصفهان به بانک صادرات مراجعه کردند و دو ماه حقوق معوقه خود را دریافت کردند. حدود ٥٠٠ نفر از آنها که پولشان به حساب بانک ملی واریز میشود در مقابل اداره بازنشستگی تجمع کردند و بعد از اینکه به آنها گفته شد که امروز حقوقشان پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن چند درصد نیز به حقوق آنها اضافه شده است، با موفقیت به تجمع پایان دادند. کارگران منتظر دریافت احکام جدید هستند.

حزب کمونیست کارگری اتحاد و پافشاری کارگران بازنشسته و موفقیت آنها را صمیمانه تبریک میگوید و آنها را به شکل دادن به روابطی مستحکم با یکدیگر برای تداوم مبارزاتشان فرامیخواند. مبارزه روزهای گذشته کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان بار دیگر تاکیدی بود بر اینکه با اتحاد، مبارزه و پافشاری بر خواستهای خود میتوانیم حقوق خود را از حلقوم مفتخوران سرمایه دار و دولت شان بیرون بکشیم. به کارگران در روزهای گذشته گفته شده بود که صندوق بازنشستگی پولی برای پرداخت ندارد و تا زمانیکه واحدهای تولیدی فولاد مبارکه سهم خود را به حساب نریزند امکان پرداخت حقوق معوقه کارگران را نداریم اما موقعی که سنبه کارگران را پرزور دیدند پول را تامین کردند و به حساب کارگران ریختند. کارگران همچنان بخشی از حقوق خود را طلب دارند، حقوق شهریور نیز هنوز به حسابشان واریز نشده است و تردیدی در این نیست که اگر برای اعتراضات دور بعدی آماده نباشند باز هم حقوق های آنها ماهها به عقب خواهد افتاد.

لازم به توضیح است که امروز تعدادی از جوانان و مردم اصفهان که از کانال جدید خبر تجمعات کارگران را شنیده بودند به جلوی امور بازنشستگی آمده و با کارگران اعلام همبستگی میکردند. کانال جدید و حزب کمونیست کارگری با شروع این اعتراضات فعالانه تجمعات اعتراضی آنها را منعکس کرده و به قول بازنشستگان کارگران و مردم اصفهان را از این مبارزه مطلع کرد و این پشتوانه ای برای تداوم این مبارزات است. حزب از کارگران بازنشسته و همه کارگران و مردم معترض میخواهد که رابطه خود با کانال جدید و حزب خود، حزب کمونیست کارگری را گسترش دهند.

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران در سراسر کشور

آزادی، برابری، حکومت کارگری

مرگ بر جمهوری اسلامی

زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٨ شهریور ١٣٩١، ١٨ سپتامبر ٢٠١٢

حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ٤: پول بازنشستگان ذوب آهن به حسابشان واریز نشد. سه شنبه ٨ صبح مقابل کانون بازنشستگان ذوب آهن اصفهان
 

همانطور که در اطلاعیه قبل گفتیم، امروز دوشنبه در سومین روز تجمع کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان به آنها قول داده شد که تا ساعت شش عصر امروز دوماه حقوق معوقه به حساب آنها واریز خواهد شد. کارگران اعلام کردند که اگر این وعده عملی نشود فردا دست به تجمع خواهند زد. طبق گزارشی که به ما رسیده است دولت زیر قول خود زده و پولی به حساب کارگران واریز نکرده است. کارگران بازنشسته فردا صبح ساعت ٨ مقابل اداره امور بازنشستگان شهر اصفهان دست به تجمع خواهند زد.

در تجمع امروز تعداد قابل ملاحظه ای از همسران و اعضای خانواده های کارگران بازنشسته حضور داشتند. این یک قدم مهم به جلو است. حزب همه همسران و اعضای خانواده های کارگران بازنشسته را فرامیخواند که در تجمع فردا شرکت کنند.امروز همچنین تعدادی از مردم شریف اصفهان به نشانه حمایت از معلمان بازنشسته در تجمع آنها شرکت کردند. حزب همه مردم اصفهان، کارگران و بازنشستگان، جوانان و دانشجویان اصفهان، شهر کرد، نجف آباد و سایر شهرهای استان اصفهان را فرامیخواند که در تجمع فردا صبح شرکت کنند. ٣٠ هزار بازنشسته ذوب آهن اصفهان حقوق های خود را طلب کارند. همه آنها و خانواده هایشان را به شرکت در این تجمعات فرامیخوانیم.

حقوق حقه خود را باید با زور از مفتخوران حاکم بیرون بکشیم.باید تجمعات ما هرچه بزرگتر و پرشورتر باشد. همه ما کارگران و معلمان، همه ما مردم محروم و زحمتکش، همه ما بازنشستگان فقیر و محروم، همه ما جوانان بیکار و جویای کار به این تجمع بپیوندیدم و باصدای بلند فریاد بزنیم این وضع را تحمل نخواهیم کرد.علیه فقر و گرانی و بیکاری اعتراض کنیم و فریاد بزنیم منزلت، معیشت حق مسلم ما است. دیگر بس است. برخیزیم و به این اوضاع فلاکت باری که سرمایه داران و دولت اسلامی شان به ما تحمیل کرده است، پایان دهیم.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی و حمایت خانواده ها و مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٧ شهریور ١٣٩١، ١٧ سپتامبر ٢٠١٢

 

اطلاعیه شماره ٣: چهارهزار کارگر بازنشسته صنایع فولاد اصفهان در تجمع امروز شرکت داشتند، امروز خانواده ها هم شرکت داشتند و سه نفر از زنان بازنشسته سخنرانی کردند

امروز دوشنبه ٢٧ شهریور بنا به قرار قبلی کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان در مقابل استانداری شهر تجمع کردند. در تجمع روز شنبه ٢٠٠٠ نفر، دیروز بیش از ٣٠٠٠ و امروز بیش از ٤٠٠٠ نفر حضور داشتند. حضور خانواده ها و زنان و دختران جوان در تجمع امروز چشمگیر بود. به کارگران بازنشسته اعلام شد که دو ماه حقوق آنها امروز به حسابشان واریز میشود.

طبق گزارشی که به حزب رسیده است، جمعیت تمام منطقه چهارراه شکر شکر تا فلکه فلسطین را گرفته بود و یکصدا و پرشور شعار میداد: "مرگ بر دولت بی کفایت"، "مرگ بر براتی"، "براتی دزد محاکمه باید گردد". سه خانم و سه آقای بازنشسته علیه اوضاع فلاکتبار اقتصادی، علیه فقر و فلاکت و علیه دستمزدهای ناچیز خود سخنرانی پرشوری کردند. سخنرانان گفتند تورم صددرصد ولی حقوق ها فقط ١٥ درصد افزایش داشته اما همین حقوق ناچیز را هم نمیدهند. تظاهرات امروز به مدت شش ساعت از ٨ صبح تا ٢ بعدازظهر ادامه یافت. در اطلاعیه های قبل گفتیم که رانندگان و مردمی که شاهد تجمع کارگران بودند، به گرمی از آنها پشتیبانی میکردند. طبق گزارش امروز تعدادی از مردم اصفهان در تظاهرات شرکت داشتند و مغازه داران محل در حمایت از تجمع کنندگان آب می آوردند و آنها را دعوت به چای میکردند و هر کس نیازی به تماس تلفنی داشت تلفن مغازه را در اختیارش میگذاشتند و یکی از شرکت کنندگان با خرید بیسکویت و نان از تظاهرات کنندگان پذیرایی میکرد. جمعیت سرشار از همبستگی بود. تعدادی از خانواده هایی که بازمانده بازنشستگان بودند نیز آمده بودند و پلاکاردهائی در دست داشتند. همه از گرانی فریاد میزدند. مقامات بالاخره تسلیم خواست کارگران شدند و در ساعت ٢ بعدازظهر، علی اکبر خرم دشتی، رئیس کانون بازنشستگان ذوب آهن به میان جمعیت آمد و اعلام کرد که حقوق دو ماه تیر و مرداد را به حساب میریزند که ساعت شش عصر قابل برداشت است. بازنشستگان ختم تجمع را اعلام کردند، اما با صراحت اعلام کردند که چنانچه ساعت شش عصر این پول در حسابهایشان نباشد فردا باز هم در ساعت ٨ صبح جلوی اداره امور بازنشستگی دست به تجمع خواهند زد. طبق گزارش تعداد زیادی از اوباش نیروی انتظامی همراه با تعدادی لباس شخصی های وزارت اطلاعات به محل آمده بودند ولی جرات دخالت نداشتند و حتی بعضا میگفتند اعتراض حقتان است، بعضا میگفتند ما ماموریم و عذر میخواهیم که اینجا هستیم! تعدادی از لباس شخصی ها و چند تن از افراد سپاه پاسداران عکس و فیلمبرداری میکردند و در مواردی مانع فیلم برداری توسط مردم شدند.

تجمعات روزهای گذشته بازنشستگان ذوب آهن اصفهان گوشه ای از قدرت آنها را نشان داد. حدود نیمی از ٣٠ هزار بازنشسته ذوب آهن اصفهان در این شهر زندگی میکنند که همراه با خانواده هایشان دهها هزار نفر میشوند. این نیروی عظیمی است که هر خواستی را میتواند به حکومت مفتخوران اسلامی تحمیل کند. اتحاد و عزم جزم هزاران کارگر بازنشسته ذوب آهن و اعضای خانواده های آنها نشان داد که کارگران میتوانند حقوق شهریور، باقیمانده دستمزد معوقه از ماههای دیگر و همینطور طلب قدیمی تر خود را که به دو دهه اخیر مربوط میشود از حلقوم استثمارکنندگان بیرون بکشند.

حضور اعضای خانواده کارگران بازنشسته و سخنرانی سه نفر از زنان در تجمع امروز جنبه باشکوهی از مبارزه کارگران بازنشسته ذوب آهن است که باید به الگوی همه تجمعات کارگران و معلمان تبدیل شود.

زنده باد مبارزه متحدانه و پیگیرانه کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان

زنده باد همبستگی و حمایت خانواده ها و مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٧ شهریور ١٣٩١، ١٧ سپتامبر ٢٠١٢

 

اطلاعیه شماره ٢


کارگران بازنشسته ذوب آهن در دومین روز متوالی
دست به تجمع بزرگ تری زدند

فردا دوشنبه ساعت ٩ صبح تجمع مقابل استانداری اصفهان

در ادامه تجمع دو هزار نفره دیروز، امروز یکشنبه ٢٥ شهریور هم بازنشستگان صنایع فولاد ذوب آهن اصفهان در مقابل دفتر بازنشستگی این شهر دست به تجمع زدند، مقامات را هو کردند و با استقبال مردمی که شاهد این تجمع بودند قرار گرفتند. جمعیت امروز به ٣ تا ٤ هزار نفر میرسید و تعدادی از بازنشستگان شهر کرد نیز در تجمع امروز شرکت داشتند. خواست کارگران بازنشسته ذوب آهن پرداخت فوری چهار ماه طلب آنها است. بازنشستگان فردا ٩ صبح نیز قرار است در مقابل استانداری اصفهان دست به تجمع بزنند.

طبق گزارشی که به ما رسیده است، جمعیت از هتل پل تا چهارباغ و از آنجا تا امور بازنشستگی پخش بود و خیابان های متعددی بند آمده است. بازنشستگان روزنامه ای روی زمین پهن کرده و بر روی آن نشسته بودند و درمورد مشکلاتشان با هم صحبت میکردند و هرکدام از مسئولین و مقامات که میخواست برای آنها صحبت کند و بهانه و توجیهاتی مثل تحریم را مطرح کند او را هو میکردند. نیروی انتظامی و لباس شخصی های زیادی به محل آمده بودند. گارد ویژه با ماشین های ویژه حضور داشت اما جرات دخالت نداشت. جمعیت با صدای بلند شعار میداد مرگ بر براتی. سردار براتی پاسدار بازنشسته ای است که مدیر عامل ذوب آهن است. کارکنان امور بازنشستگی صدای جمعیت را از طریق گوشی تلفن برای براتی پخش میکردند. طبق این گزارش هنگامیکه جمعیت میخواست به داخل دفتر بازنشستگی وارد شود، مسئولان جلوی آنها را گرفته و جمعی را به بیرون هول میدادند و کارگران آنها را هو میکردند. رانندگان تاکسی و بسیاری از ماشین های شخصی با راه بندان از این تجمع حمایت میکردند. کارگران بازنشسته در تجمع دیروز خود التیماتوم داده بودند که چنانچه امروز حقوق آنها پرداخت نشود روز دوشنبه دست به تجمع میزنند. قرار تجمع برای فردا دوشنبه ساعت ٩ صبح در مقابل استانداری گذاشته شده است.

حزب کمونیست کارگری از کلیه مردم شریف و آزادیخواه اصفهان، از جوانان و دانشجویان، از کلیه کارگران شاغل و بیکار، از کلیه بازنشستگان و بویژه از کارگران و کارکنان ذوب آهن و خانواده های آنها میخواهد وسیعا در تجمع فردا شرکت کنند. متحد و یکپارچه در دفاع از کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان و اعتراض به تعویق در پرداخت دستمزدها، متحد و یکپارچه در اعتراض به فقر، گرانی و بیکاری و در اعتراض به حقوق های ناچیز به میدان بیائیم. این تنها راه بیرون کشیدن حقوق حقه ما از حلقوم اقلیت مفتخور سرمایه دار است.

زنده باد همبستگی با کارگران بازنشسته ذوب آهن اصفهان در سراسر کشور
زنده باد همبستگی و حمایت میلیونی مردم اصفهان از بازنشستگان ذوب آهن

حزب کمونیست کارگری ایران
٢٦ شهریور ١٣٩١، ١٦ سپتامبر ٢٠١٢

 

حزب کمونیست کارگری: ٢٠٠٠ کارگر بازنشسته ذوب آهن دست به تجمع زدند و برای تجمعات بعدی التیماتوم دادند
 

امروز شنبه ٢٥ شهریور از ساعت ٨ صبح حدود ٢٠٠٠ کارگر بازنشسته ذوب آهن اصفهان در اعتراض به پرداخت نشدن ٤ ماه دستمزد خود در مقابل دفتر امور بازنشستگی این شهر دست به تجمع زدند و به مقامات التیماتوم دادند که اگر طلب آنها تا ساعت ٩ فردا یکشنبه پرداخت نشود، روز دوشنبه مجددا دست به تجمع خواهند زد.

طبق گزارشی که به ما رسیده است، این تجمع به مسدود شدن خیابانهای نشاط، استانداری و چهار راه نقاشی منجر شد. کارگران معترض امروز با گل محمدی رئیس صندوق بازنشستگی گفتگو کردند ولی پاسخی نگرفتند. هفته قبل نیز کارگران بازنشسته دست به تجمع زده بودند اما به آنها پاسخی داده نشد. حرف مقامات این است که بانک پول ندارد حقوق بازنشستگان را پرداخت کند. اما کارگران بازنشسته گوششان بدهکار این حرفها نیست و با قاطعیت اعلام کردند که یا حقوق چهارماه آنها فورا پرداخت میشود، یا روز دوشنبه باز هم تجمع خواهند کرد.

در تجمع سال قبل خانواده های کارگران بازنشسته نیز حضور داشتند و نقش مهمی ایفا کردند. جای آنها در تجمع امروز خالی بود.

حزب کمونیست کارگری از مبارزه و خواست بحق کارگران بازنشسته اصفهان حمایت میکند و همه کارگران و مردم زحمتکش و شریف اصفهان و کلیه بازنشستگان ذوب آهن و سایر بازنشستگان این شهر را به همراهی با کارگران بازنشسته ذوب آهن و شرکت فعال در تجمعات آنها فرامیخواند. حزب بویژه بر نقش کلیه کارگران و کارکنان ذوب آهن اصفهان و حضور فعال اعضای خانواده های کارگران در تجمعات اعتراضی تاکید میکند و همه آنها را به شرکت گسترده و فعال در این تجمعات فرامیخواند.

تنها با تجمعات اعتراضی وسیع و گسترده است که میتوان حقوق های معوقه را از حلقوم مفتخوران بیرون کشید. تنها با اتحاد و اعتراض مستمر ما است که میتوانیم خواست های دیگر از جمله افزایش فوری حقوق ها را به حکومت تحمیل کنیم.

حزب کمونیست کارگری ایران

٢٥ شهریور ١٣٩١، ١٥ سپتامبر ٢٠١٢