اول مه ٨٨ يك روز تاريخي

در جريان حمله رژيم اعدام به تجمعات اول مه در تهران و سنندج تعدادي از فعالين كارگري و شركت كنندگان دستگير شدند

روز گذشته اول مه بیش از ١٥٠٠ نفر در پارک لاله تهران گرد آمدند تا روز جهاني كارگر را گرامی بدارند. جمهوری اسلامی از ترس گسترش تجمع مردم تهران، جبونانه و با گاز اشک آور و ضرب و شتم به صف مردم حمله کرد و دهها نفر را دستگیر کرد.
تا این لحظه اسامی - جعفر عظیم زاده و شاهپور احسانی راد از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، منصور هیات غیبی، امیر یعقوبعلی و غلامرضا خانی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران٬ بهروز خباز عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری٬ علی رضا ثقفی عضو کانون مدافعان حقوق٬ سعيد يوزی عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری٬ فاطمه شاه نظری، مريم محسنی، عليرضا خانی، مهدی فراهی شانديز٬ لاله محمدي٬ شريفه محمد٬مريمي يميني٬مهران يزدي٬ اشرفي٬ افسانه عظيم زاده٬ حسن ميربهاري٬يوسف ارژنگ٬يوسف ارژنگ٬اميد و حميد منتشر شده است. حدودا ٨١ نفر از دستگير شدگان زن و ٧٠ نفر مرد گزارش شده اند. طبق گزارشات تعدادي از اين دستگير شدگان در همان روز گذشته به كميته در ساختمان وزرا منتقل شدند و تعدادي نيز به كلانتر در ميدان حر.
روز گذشته تعدادي از خانواده ها و تعدادي از اعصاي كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي كارگري و كميته همبستگي در مقابل ساختمان وزرا جمع شدند و خواهان آزادي فوري دستگير شدگان گرديدند. امروز ١٢ ارديبهشت نيز تعدادي از خانواده ها در كلانتري ميدان حر جمع بودند. طبق همين گزارش عصر امروز با يك ميني بوس و يك اتوبوس تعدادي از دستگير شدگان مرد را به زندان اوين منتقل كردند و دستگير شدگان زن را نيز به ساختمان وزرا انتقال دادند. مبارزه براي آزادي دستگير شدگان ادامه دارد.
امروز 25 تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در تهران بدون قرار وثيقه آزاد شدند و براي تعدادي ديگر از بازداشت شدگان قرار وثيقه تعيين شده است. به گزارش سايت اتحاد به گفته یکی از آزادشدگان، تمامی افراد بازداشت شده مورد ضرب و شتم شدید، و بدترین اهانتها قرار گرفتند و تا زمان آزادی، تمامی بازداشت شدگان را گرسنه در بازداشت نگه داشته اند.
همچنين در سنندج در همان صبح اول مه ٥ نفر از اعضا تشكلها و فعالين كارگري در سنندج دستگير شده و از آنها خواسته شد كه از برگزاري مراسم اول ماه مه خودداري كنند.اين 5 نفر عبارت بودند از: صديق كريمي – شريف ساعد پناه – مجيد حميدي – سيد خالد حسيني و ژيان سبحاني.اين دستگير شدگان در ساعت ٦ عصر اين روز از زندان آزاد شدند. همچنين هنگاميكه كارگران و مردم آزاديخواه اين شهر در ساعت ٥ عصر اقدام به برگزاري مراسم اول مه كردند٬ ٦ نفر به نامهای فایق کیخسروی، شیوا سبحانی، منصور کریمیان، فرزام ابدی، شبو خلیلی، بابک باجرانی، بازداشت شدند. اين افراد امروز ١٢ ارديبهشت با حکم شعبه ٥ دادگاه انقلاب سنندج با قرار وثیقه ٢٠ میلیونی آزاد شدند. هم اكنون تعداد ديگري در سنندج در بازداشت بسر ميبرند.
كميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي از همه مردم آزاديخواه ميخواهد كه همراه با اين كميته و همراه با خانواده هاي اين عزيزان براي آزادي فوري و بدون قيد و شرط تمامي دستگير شدگان اول مه تلاش كنند. در تجمعات اعتراضي خانواده هاي اين عزيزان فعالانه شركت كنند.
كميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي براي آزادي فوري و بدون قيد و شرط تمامي زندانيان سياسي تلاش ميكند

کميته مبارزه براي آزادي زندانيان سياسي
مرگ بر جمهوري اسلامي
زنداني سياسي آزاد بايد گردد
زنده باد اول مه مه روز جهاني كارگر
١٢ ارديبهشت٨٨- ٢ مه ٢٠٠٩
iran_political_prisoner@yahoo.com
shahla_daneshfar@yahoo.com
00447779898968

 

آزادی 25 تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در تهران

بر طبق اخرین اخبار ارسال به اتحادیه آزاد کارگران ایران، 25 نفر از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در تهران، ساعتی پیش بدون قرار وثیقه آزاد شدند. به گفته شاهدان این 25 تن همگی به شدت مضروب شده بودند و به گفته یکی از آزادشدگان، تمامی افراد بازداشت شده مورد ضرب و شتم شدید، و بدترین اهانتها قرار گرفتند و تا زمان آزادی، تمامی بازداشت شدگان را گرسنه در بازداشت نگه داشته اند.

گزارشها از صدور قرار وثیقه های سنگین برای برخی از بازداشت شدگان زا جمله جعفر عظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران خبر می دهد که برای نام برده قرار 50 میلیونی تعیین شده است. آمار بازداشت شدگان در مجموع 81 نفر زن و 70 نفر مرد اعلام شده که 25 نفر آزاد شده از آقایان می باشند. محل نگه داری آقایان میدان حر گزارش دشه است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران آزادی این دوستان را صمیمانه به خانواده هایشان و همه کارگران و انسانهای آزادیخواه تبریک می گوید و اعلام می کند که تمام توان خود را برای آزادی کلیه بازداشت شدگان روز جهانی کارگر به کار خواهد گرفت.

ما از کلیه تشکلها، اتحادیه های کارگری و سازمانهای مدافع حقوق بشر در سراسر جهان می خواهیم با جدیت بیشتر از پیش فشار خود را بر دولت ایران جهت آزادی فوری همه بازداشت شدگان اعمال کنند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

12 اردیبهشت 1388

2 مه 2009

اطلاعیه شماره ٦، اول مه

اول مه در تبریز و رشت

طبق گزارشی که به کانال جدید رسیده است، عصر دیروز اول مه حدود ١٥٠٠ نفر از مردم رشت در پارک شهر رشت مقابل استانداری گرد آمدند تا همراه با مردم سایر شهرها اول مه را گرامی بدارند. نیروهای سرکوب رژیم، خیابانی را که استانداری در آن واقع شده و یک درب پارک در آن قرار دارد بستند و ماموران انتظامی در تمام مدت در داخل پارک به گشت زنی پرداختند تا مانع مردم شوند. مردم منتظر فرصتی بودند که مراسم را برگزار کنند اما فضای پلیسی این امکان را به آنها نداد.

در تبریز نیز بیش از ٥٠٠ نفر که اکثرا از کارگران کارخانه های تبریز بودند، در میدان بازار گرد آمدند اما این محل توسط نيروهای امنيتی - نظامی رژیم قرق شده بود و مردم با فشار نيروهای سرکوب حکومت پراکنده شدند.

حزب کمونیست کارگری به همه شرکت کنندگان در مراسم های اول مه، به برگزار کنندگان و سازماندهندگان و به همه زنان و مردان آزادیخواهی که علیرغم آماده باش نیروهای سرکوب در میادین شهرها و پارکها جمع شدند و تلاش کردند اول مه را برگزار کنند درود میفرستد.

مرگ بر جمهوری اسلامی
گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران
٢ مه ٢٠٠٩، ١٢ اردیببهشت ١٣٨٨

اطلاعیه شماره ٥، اول مه
کارگران قصر شیرین با سرکوبگران درگیر شدند
کارگران خشمگین اراک به طرف فرمانداری سنگ پرتاب کردند

بنا بر اخبار منتشره در سایت آژانس ایران خبر، بیش از ١٥٠٠ نفر از کارگران قصر شيرين، صبح امروز ١١ ارديبهشت از ساعت ده صبح دست به تظاهرات زدند. تظاهر كنندگان پلاكاردهائی تحت عنوان كارگر حقش راميخواهد، صدقه از دولت نميخواهد و انتخابات فرمايشي تحريم است، تحريم است با نيروهاي سركوب رژیم كه برای ممانعت از برگزاری اين تظاهرات گسيل شده بودند درگير شدند.

بنا بر اين گزارش دراين درگيری نيروهای سرکوب حکومت به ضرب و شتم كارگران معترض پرداخته و حدود ده تن از كارگران را دستگير كردند .

طبق گزارش دیگری از همین منبع در اراک نیز روز ده اردیبهشت، حدود ٥٠٠ نفر از کارگران شرکت های صنایع آذرآب و واگن پارس و چند شرکت دیگر از ساعت ٧ و نیم صبح در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و اقدام به پرتاب سنگ به ساختمان فرمانداری کردند که با دخالت نیروهای پلیس و امنیتی مواجه شدند و یک ربع بعد متفرق شدند.

حزب کمونیست کارگری حمله به مراسم کارگران در قصر شیرین را شدیدا محکوم میکند و خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان است. حزب از همه مردم در قصر شیرین و کرمانشاه و در سراسر کشور میخواهد برای آزادی دستگیر شدگان اول مه قصر شیرین با تمام قوا به میدان بیایند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران
١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨

اطلاعیه شماره ٤، اول مه

راهپیمائی مردم سنندج به مناسبت اول مه
با یورش سرکوبگران مواجه شد
چند صد نفر از کارگران و مردم سنندج طبق برنامه اعلام شده در ساعت ٥ بعدازظهر در میدان امیریه تجمع کردند و در حالیکه پلاکاردهائی در دست داشتند و شعار میدادند به طرف میدان کوه نورد شروع به راهپیمائی کردند. سرکوبگران حکومت به تظاهرات کنندگان حمله کردند و بیش از ده نفر از آنان را دستگیر کردند.

عوامل لباس شخصی، در لحظه آغاز مراسم مبادرت به جمع آوری پارچه نوشته هایی که در دست تظاهرات کنندگان بود، کردند اما با مقاومت آنان روبرو شده و کارگران از تحویل دادن کاغذ نوشته های که در دست داشتند خودداری کردند و بطرف میدان کوه نورد به حرکت درآمدند. تظاهرات کنندگان شعار میدادند: زنده باد کارگر کارگر و زندانی سیاسی آزاد باید گردد. روی مقواهائی که در دست تظاهرات کنندگان بود نیز نوشته شده بود: "رفاه، آموزش و پرورش برای همه"، "زنان، کارگران، دانشجویان، معلمین، اتحاد اتحاد"، "قرارداد موقت لغو باید گردد"، "فعالین زندانی آزاد باید گردند" و "کارگران جهان متحد شوید". پس از طی مسافت ٣٠٠ تا ٤٠٠ متر، نیروهای سرکوب رژیم از انتظامی و لباس شخصی به جمعیت یورش بردند و مردم را مورد ضرب و شتم قرار دادند و بیش از ده نفر را دستگیر کردند.

صبح امروز نیز پنج نفر از فعالین کارگری بازداشت شدند و پس از ساعاتی با قید ضمانت آزاد شدند.

حزب کمونیست کارگری دستگیری فعالین کارگری را شدیدا محکوم میکند و مردم سنندج و سراسر کشور را به اعتراض به دستگیری کارگران و مبارزه برای آزادی فوری آنها فرامیخواند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران
١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨

 

اطلاعیه شماره ٣، اول مه
جمهوری اسلامی به تظاهرات بزرگ مردم تهران
حمله کرد و دهها نفر را دستگیر کرد

در ساعت ٥ عصر امروز طبق فراخوان قبلی بیش از ١٥٠٠ نفر در پارک لاله تهران گرد آمدند تا اول مه را گرامی بدارند و علیه این شرایط غیرانسانی اعتراض کنند. در حالیکه هنوز دسته دسته مردم بطرف پارک لاله میرفتند، جمهوری اسلامی از ترس گسترش تجمع مردم تهران، جبونانه و با گاز اشک آور و ضرب و شتم به صف مردم حمله کرد و دهها نفر را دستگیر کرد.

تعدادی از فعالین کارگری از جمله تعدادی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران و کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های آزادی کارگری و کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری جزو دستگیر شدگان هستند. تا این لحظه اسامی فاطمه شاه نظری، بهروز خباز، جعفر عظيم زاده، سعيد يوزی، مريم محسنی، عليرضا خانی، مهدی فراهی شانديز، شاپور احسانی راد و فائق کیخسروی که در تظاهرات امروز دستگیر شده اند به ما گزارش شده است.

حزب کمونیست کارگری یورش رژیم اسلامی به مراسم اول مه تهران را شدیدا محکوم میکند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه دستگیر شدگان میباشد. حزب به شرکت کنندگان و سازمان دهندگان این مراسم عمیقا درود میفرستد و دست تک تک آنها را میفشارد. حزب از همه مردم در تهران و در سراسر کشور میخواهد برای آزادی دستگیر شدگان اول مه با تمام قوا به میدان بیایند و از هیچ کوششی دریغ نکنند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران
١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨

 

اطلاعیه شماره ٢، اول مه
صبح اول مه
پنج نفر از فعالین کارگری در سنندج بازداشت شدند

جمهوری اسلامی برای جلوگیری از برگزاری و راهپیمائی اول مه در سنندج پنج نفر از فعالین شناخته شده کارگری در این شهر، شریف ساعد پناه، صدیق کریمی، مجید حمیدی، خالد حسینی و ژیان سبحانی را صبح امروز دستگیر کرد.

حزب کمونیست کارگری دستگیری فعالین کارگری را شدیدا محکوم میکند و مردم سنندج و سراسر کشور را به اعتراض به دستگیری کارگران و مبارزه برای آزادی فوری آنها فرامیخواند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر
زنده باد جمهوری سوسیالیستی

حزب کمونیست کارگری ایران
١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨

 

اطلاعیه شماره ١، اول مه
برگزاری مراسم اول مه در کرمانشاه و سقز

بنا به اخبار دریافتی، بیش از ١٥٠ نفر از کارگران و مردم کرمانشاه به فراخوان اتحادیه آزاد کارگران ایران، انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، کارگران کارخانه های چینی کرد، کاشی کرد، پتروشیمی پلی اتیلن سنگین و پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه درمقابل استانداری این شهر دست به تجمع زدند و مراسم روز کارگر را با شور و شوق برگزار کردند.

در این مراسم که از ساعت ١٠ صبح شروع شد، تعدادی از کارگران درمورد محرومیت ها و بیحقوقی های کارگران از جمله مساله اخراج کارگران چینی و کاشی کرد سخنرانی کردند. فرامرز قربانی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و بازرس انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه نیز درمورد اهمیت روز جهانی کارگر سخنراني کرد. کارگران در سخنرانی های خود وضعیت غیرانسانی حاکم بر طبقه کارگر و مردم محروم را محکوم کردند.

طبق گزارش اتحادیه آزاد کارگران، در طول این مراسم تعدادی از مسئولین استانداری و عوامل وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی در ميان كارگران حضور داشتند و پس از سخنرانی کارگران، یکی از مسئولین استانداری از تجمع كنندگان خواست به داخل استانداری بروند و در آنجا با یوسفی رئیس اداره کار صحبت کنند اما کارگران اعلام كردند امروز یوسفی باید به حضور ما بیاید و جواب دهد. یوسفی که توسط استانداری برای جوابگوئی به کارگران احضار شده بود و از در پشتی وارد استانداری شده بود جرات نکرد به میان کارگران بیاید. در دقايق پایاني اين مراسم نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات با سرعت خود از در استانداری به میان کارگران آمدند و شروع به تهدید کردند، اما كارگران با اتمام موفقیت آمیز مراسم در ساعت ١٢ ظهر تصمیم به پایان مراسم گرفتند.

در سقز نیز امروز مراسم اول مه به فراخوان كميته هماهنگی و اتحاديه آزاد كارگران ايران در محل سنديكای خبازان برگزار شد. دو پلاكارد در گراميداشت اول مه نصب شده بود. در این مراسم قطعنامه سراسري كارگران خوانده شد، اسماعيل نيازی و محمد عبدی پور سخنرانی کردند و کاوه محمدی از طرف اتحاديه آزاد كارگران پيامی قرائت کرد. كارگران دو پلاکارد در محل نصب کرده بودند و در محل شيرينی و شكلات پخش كردند. مراسم از ساعت ده و ربع صبح شروع شده و تا یازده و نیم ادامه یافت.

در کرمانشاه و سقز نيروی سرکوب رژیم در محل مستقر شدد بود تا مانع پیوستن مردم به تجمعات اول مه شود.

حزب کمونیست کارگری به برگزارکنندگان و شرکت کنندگان اول مه در کرمانشاه و سقز درود میفرستد.

گرامی باید اول مه روز جهانی کارگر

حزب کمونیست کارگری ایران
١ مه ٢٠٠٩، ١١ اردیببهشت ١٣٨٨

برگزاری مراسم اول ماه مه در کامیاران و قرائت قطعنامه سراسری

امروز جمعه یازدهم اردیبهشت، اجتماعی با حضور یک صد تن از کارگران و خانواده های کارگری از جمله کارگران سد گاوشان و اصناف کامیاران در پارک اصلی این شهر برگزار شد. پلاکارد بزرگی با عنوان زنده باد اول ماه مه پیشاپیش جمعیت به چشم می خورد. این مراسم از ساعت 5 تا 7 بعد ازظهر ادامه داشت وقطعنامه سراسری امسال کارگران ایران قرائت شد که پس از خواندن هریک از بندهای آن با کف زدن های حضار مورد پشتیبانی قرار می گرفت.صدها نسخه از این قطعنامه طی 24 ساعت قبل از اجرای مراسم نیز در سطح شهر پخش شده بود. در ضمن اجرای این مراسم درگیری و ضد و خوردی بوجود نیامد.

 

اطلاعیه شماره یک کمیته برگزاریمراسم اول ماه مه 88

به مناسبت روز جهانی کارگر ،اول ماه مه – یازده اردیبهشت – بنا به فراخوان تشکل های مستقل جنبش کارگری ایران که خواسته ها و مطالبات کارگران ایران در آن قید شده بود،امروز جمعه ، ساعت 5 عصر ، با حضور تعداد زیادی از کارگران ، فعالین کارگری ، خانواده های کارگران و مردمی که بنا به فراخوان در محل پارک لاله و در اطراف میدان آب نمای آن تجمع کرده بودند ، مراسم روز جهانی کارگر و حضور برای اصرار بر خواسته های کارگران – مندرج در فراخوان و قطعنامه ی آن – انجام گرفت.

نیروهای امنیتی که از روزهای قبل با احضار ، تماس های تلفنی دائم ، و تعقیب کارگران و فعالین کارگری قصد ایجاد رعب و وحشت برای ممانعت از برگزاری مراسم را داشتند ، امروز در پوشش نیروهای انتظامی و تعداد زیادی نیروهای لباس شخصی اطلاعاتی ، از ساعت ها پیش در محل پارک لاله مستقر شده بودند.
از طرفی نیروهای حراست برخی شرکت ها و کارخانه ها –از جمله شرکت واحد- نیز در تجمع حضور داشتند تا با شناسایی کارگران فعال آن واحد کارگری، آنان را به نیروهای امنیتی معرفی کنند.همچنین نیروهای اطلاعاتی به طور گسترده از شرکت کنندگان در مراسم فیلم برداری میکردند.
حضور گسترده ی شرکت کنندگان در مراسم خشم نیروهای امنیتی که تمام تلاش خود را کرده بودند تا مراسم شکل نگیرد را برانگیخت.
بلافاصله پس از شروع مراسم و در حالی که شعارهای "زنده باد جنبش کارگری ! " و " کارگر اتحاد اتحاد ! " سر داده شد ،نیروهای امنیتی افسار گسیخته و خشمگین به جمعیت شرکت کننده حمله ور شدند.بسیاری از مردم با باتوم و شوک الکتریکی مورد هجوم قرار گرفتند.برخی را چند نفره مورد محاصره قرار دادند و با کتک و ضربات باتوم به زمین انداخته و با فحش و ضربات پیاپی مشت و لگد به انان حمله ور شدند.پلیس نوعی گاز سرفه آور و سوزاننده ی چشم در اطراف میدان آب نما پراکند.

بعضی از مردم به درگیر شدن با گروه حمله کننده که قصد دستگیری آنان را داشت پرداختند.تعداد کثیری از این نیروها با هجوم گروه های چند نفره ، اقدام به پراکنده کردن خانواده های حاضر در محل و بسیاری از شرکت کنندگان کردند.
شمار بسیاری از کارگران و شرکت کنندگان در مراسم ، پس از ضرب و شتم و در مورد تعداد زیادی با کوبانیدن سر و صورتشان به دیواره و نرده های اطراف حوض و خونین کردن انان ،دستگیر شدند.
نیروهای امنیتی حتی پس از حمله ی گسترده به شرکت کنندگان ، در خارج ار پارک لاله ، و در خیابان های اطراف تعداد زیادی از مردم را بازداشت کردند.

در خلال این مراسم بیش از یکصد و پنجاه نفر – از زن و مرد و رده های سنی جوان تا سالمند- با وحشیانه ترین روش ها دستگیر شده اند و اکنون در بازداشت به سر میبرند.

کمیته ی برگراری مراسم اول ماه مه سال 88 ضمن آفرین و تبریک به جنبش کارگری ایران برای این موفقیت بی نظیر برای برگزاری مراسم مشترک توسط گروه های مختلف کارگری ، و با قلمداد این حرکت مشترک و متحدانه به عنوان نقطه ی عطفی در مبارزات جنبش کارگری ایران ،و ضمن اعلام شکست تلاش های حاکمیت برای جلوگیری از این حرکت متحدانه ، مراتب تنفر و انزجار خود را از سرکوب وحشیانه ی مراسم امروز اعلام میدارد و ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی و وحشیانه خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی دستگیر شدگان می باشد.

(اخبار و اطلاعیه های تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد )
تهران – پارک لاله- یازده اردیبهشت
کمیته ی برگزاری مراسم اول ماه مه 88

• سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه • سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
• اتحادیه آزاد کارگران ایران • هیات بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزیینات ساختمان

• شورای همکاری فعالین و تشکل های کارگری :
- کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های آزاد کارگری - کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری
- جمعی از فعالین کارگری - شورای زنان

• کانون مدافعان حقوق کارگر

 

کارگران ایران خودرو حمله به مراسم های روز کارگررا محکوم و خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان شدند

دوستان و همکاران کارگر

دولت مهر ورز یکبار دیگر به مراسم های روز کارگر یورش برده و دهها نفر از کارگران را ضمن ضرب و شتم در حضور کودکان وزنان دستگیر وروانه زندانها کرده است.

دوستان کارگر

روز کارگر یک روز جهانی است ودر همه جا تعطیل می باشد.هیچکسی حق نداردجلو برگزاری روز جهانی کارگر را بگیرد

ما برگزاری مراسم روز جهانی کارگر را حق مسلم و بی چون و چرای کارگران می دانیم، سرکوب و دستگیری فعالان کارگری را محکوم می کنیم و خواهان آزادی بی قید و شرط تمامی دستگیرشدگان هستیم.

جمعی از کارگران ایرانخودرو

۱۱اردیبهشت ۸۸

http://khodrokar.blogfa.com